ברוכים הבאים

לקוחות יקרים!

ברוכים הבאים לאתרנו!

הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו בכל יום בין השעות 08:00 ל- 16:30

ואנו נשמח לשרת אתכם כתמיד...

ביטוח רכב הפניקס
ביטוח נסיעות הפניקס

חשיבה חיובית

חשיבה חיובית (הגדל)

מאת: שירן שפלר (ראובני)

 

קרה לכם שקמתם בבוקר, מיואשים ומתוסכלים, לא לגמרי נמצאים במקום האידיאלי מבחינתכם- בפן המקצועי, האישי, הבין-אישי......

השבוע עמדתי מול רגע של ייאוש ותסכול. העבודה שבחרתי לעצמי דורשת ממני לייצר עבודה בשוק רווי ועתיר תחרות. אני בתחילת דרכי ולעיתים זה מרגיש פשוט יותר מידי. עברו עלי ימים לא קלים.

 

אבא שלי בערמומיותו החיובית, הרגיש את מצוקתי ובתור "מנהלת אתר הסוכנות", "ממש במקרה", ביקש ממני לכתוב מאמר בנושא "חשיבה חיובית" לעיתון המקוון הבא שנשלח ללקוחותינו לכבוד השנה האזרחית החדשה.

חייכתי בשקט בצדו השני של קו הטלפון והתיישבתי לקרוא חומרים בנושא. מדהים איך השתנה מצב רוחי כשסיימתי לכתוב את תמצית התובנות של מיטב המומחים בתחום.

מאמר זה לא קשור לביטוח והוא נשלח אליכם, לקוחותינו, באהבה, כחומר למחשבה וכטיפ לחיים בריאים יותר.

כמו שאבא שלי נכנס בדלת האחורית וגרם לי לחשוב חיובי, אולי גם אני אצליח לגרום לכם לשנות ולו כיוון מחשבתי אחד באמצעות המאמר הזה למקום טוב וחיובי יותר.

 

במציאות חיינו אנו נתקלים לא מעט במצבי לחץ ותחושת שחיקה שגורמים לנו למחשבות שליליות, ואלו מקשות עלינו יותר ממה שאנו שמים לב.

כל אחד מאיתנו נושא על גבו "תיק" ובו תבניות חשיבה ונורמות התנהגותיות הבנויות על חוויות קודמות שחווינו בחיים. החוויות נבנות במהלך חיינו עוד מינקות בהתאם ליחסנו עם הסביבה.

אנו קוראים לאירוע מסוים "אירוע מלחיץ" או לחוויה "משמחת" לאדם שאיננו מכירים "מעצבן" וכדומה. גישה זו מטשטשת את העובדה, כי באירועים עצמם לא קיימים רגשות.

הרגשות קיימים בתוכנו והם נוצרים מדרך התפיסה שלנו את האירוע. כלומר, חותמן של חוויות אלו משפיעות על אופן החשיבה שלנו.

 

בפסיכולוגיה הקונבנציונאלית התפתח ענף של פסיכולוגיה חיובית, בבסיסו מצויים מחקרים לפיהם אנשים אופטימיים הם אנשים מתמידים ומצליחים יותר ואפילו בריאים יותר פיזית!

התברר, כי חולים במחלות קשות שרדו זמן רב יותר כאשר שמרו על אופטימיות, שכן היו מוכנים להתמיד ולקבל תמיכה חברתית.

למחשבה חיובית יש השפעה על המערכת החיסונית של הגוף. ולא רק זאת, אלא גם על שפת הגוף אשר מקרינה את מה שאנו חושבים; על ידי בחירת מחשבה רצויה, אנו יכולים להקרין ביטחון עצמי, כריזמה, רגישות, החלטיות ועוד. ההרגשה ותפיסת המציאות אשר מושפעים ומשפיעים על המחשבות, הן מצב מנטאלי הניתן לשינוי!

 

חשיבה חיובית מצאה דרך לעשות זאת. היא יוצרת הפרדה בין אירועים המתרחשים לבין אופן תפיסתנו אותם, ומאפשרת שינוי מהותי באיכות החיים. למעשה, אם נלמד כיצד לשנות את דפוסי חשיבתנו, ולהחליף מחשבה שלילית בחיובית, הרגשתנו תשתפר, הישגנו עתידים להשתפר ולעיתים אף מצבנו הבריאותי - פיזי. באחת הכתבות שקראתי, מציעה הכותבת (מרב לי שרי ל"מנטה" , 2004) דרכים לתכנות חיובי של הראש. להלן מקצתן (והאהובות עלי):

 

1. על כל מחשבה שלילית שאתם חושבים או על כל משפט שלילי שאתם מבטאים- חשבו/הגידו שלוש מחשבות או שלושה משפטים חיוביים.

2. בחברת אנשים, חפשו אנשים חיוביים המקרינים שמחה וחברו אליהם.

3. השתדלו לנסח משפטים בחיוב ולהסיר מהלקסיקון מילים בעלות משמעות שלילית.

4. חפשו במחשבה שלילית שעולה בכם את הטעויות הלוגיות שלה כמו הגזמה, הכללת יתר, חשיבה אבסולוטית של הכול או כלום ובנו משפט חדש מבלי העיוותים הללו.

 

טכניקות של חשיבה חיובית הפכו לכלי שימושי בידי אנשי עסקים, מנהיגים, מחלימים, אנשי מכירות... כל מי שרוצה לשפר את איכות חייו והישגיו יכול להוסיף חשיבה חיובית יזומה ל"תפריט" היומי שלו. השתמשו בטיפים שקראתם ואולי גם אתם- תרגישו בשינוי לטובה.

ואל תשכחו- אנחנו יוצרים את המציאות של עצמנו.

 

בהצלחה!!!!

 

חזרה לעמוד הבית

הדפסשלח לחבר

חדשות באתר

עצור
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד