ברוכים הבאים

לקוחות יקרים!

ברוכים הבאים לאתרנו!

הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו בכל יום בין השעות 08:00 ל- 16:30

ואנו נשמח לשרת אתכם כתמיד...

ביטוח רכב הפניקס
ביטוח נסיעות הפניקס

מזל טוב! הולדת ילד, חתונה... שינויים במצב משפחתי

מאת: אלדה ג'רסי

 

הצטרפות ילד חדש למשפחה משנה את הצרכים הפנסיוניים של המשפחה. מה חשוב לעדכן בפוליסה, איזה מסלול חיסכון עדיף - קרן פנסיה או קופת גמל?

 

הרחבת המשפחה והצטרפותו של ילד חדש למשפחה היא אירוע משמח לכל הדעות, אולם עם זאת מדובר במאורע שמשפיע באופן מהותי על ההוצאות של התא המשפחתי, ולכן מחייב היערכות מיוחדת בתחום הפיננסי בכלל והפנסיוני בפרט.

הקו המנחה שיוביל אותנו במתן שירות מתאים לתא המשפחתי הוא כי מעתה להורה יש אחריות לכלכלתם ולביטחונם הפיננסי של הילדים שתלויים בו. יש לתת את הדעת להעדפה להשאיר לשארים תשלום חודשי, חד פעמי או שילוב של שניהם, כמובן שאסור לשכוח שבקרן פנסיה עם לידתם הופכים הילדים לשארים , אך מי שמבוטח בביטוח מנהלים חייב לעדכן בפוליסה את הילדים כמוטבים, אחרת במקרה של פטירת המבוטח, הכסף לא יגיע לילד. (תשומת לב במקרה של משפחות חד-הוריות או אוכלוסיות מיוחדות, כדוגמת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים וכד').

 

מחקרים מצביעים על כך שההוצאות המשפחתיות עבור כל ילד עד גיל 18 עומדות על כ־600 אלף שקל, כאשר השנים הדרמטיות ביותר הן עד גיל חמש, אז ההוצאות לילד עומדות על 300 אלף שקל. כמו כן ידוע כי השינוי הדרמטי ביותר הוא המעבר ממשפחה ללא ילדים למשפחה עם ילד.

 

גם שינויי סטטוס כגון חתונה, גירושין, "יציאת הגוזלים מהקן" ושאר נקודות ציון בתא המשפחתי (כמו הגיעו של ילד לגיל 21, עת מפסיקים עבורו תשלומים מקרן הפנסיה) מחייבים הערכה מחודשת ומקיפה, כולל שינויי תמהיל ואיזונים בין רכיבי חסכון וביטוח.

 

 אנו ממליצים לשבת עימנו באופן פרטני, אחת לתקופה ובשום אופן לא "ללכת על ברירת מחדל" או לערוך תכנית "כמו של ההוא שמבין", שכן יש להתאים תכנית באופן אישי בהתאם לכל מבוטח ונתוניו - המצב המשפחתי, מצב הבריאות, רמת השכר, רמת החיים, הפרשות המעסיק, תקנות המיסוי, האם בן הזוג עובד, צרכים ומטרות פיננסיות עתידיות וכו'.

 

חשוב לזכור בבחירת התכנית, כי קיימים יתרונות וחסרונות לכל אחת מהתכניות (לדוגמא: בביטוח המנהלים קיימת עדיין הבטחה למקדם קצבה מגיל 60, כחלק מהחוזה המשפטי, מנגד עלויות הביטוח בקרן הפנסיה זולות, קיימים הבדלים בדמי הניהול, בגמישות בקביעת מוטבים למשל, בהבטחת/אי הבטחת תשואה ובשאר הגדרות).

 

לצד החשיבות להתאמת הכיסוי הביטוחי בכל שלב של הגדלת המשפחה – ראוי לשמור על האיזון בין הביטוח לחיסכון לפרישה בסוף התקופה לפיכך, במקרים מסוימים, יומלץ לרכוש ריסק כמוצר חיצוני כדי לא לפגוע בפרישה.

 

בנוסף, יש לזכור לשים לב לצורך המשפחה בכיסוי ביטוחי בריאותי מתאים, ו/או לצרף הילד לביטוח המשפחתי הקיים.

 

כרגיל, נשמח לעמוד לשירותכם גם בנושא ביטוחי זה.

 

חזרה לעמוד הבית

הדפסשלח לחבר

חדשות באתר

עצור
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד