ביטוח רכב הפניקס
ביטוח נסיעות הפניקס

בריאות וסיעוד

ביטוח בריאות           

       

רמת הרפואה בישראל נחשבת לגבוהה מאד. הרפואה הקהילתית זמינה ונגישה לאזרחים בהיקף נרחב יחסית למדינות אחרות בעולם המערבי. סל השירותים אותו מקבל כל אזרח, בתמורה למס החובה אותו הוא משלם עבור שירותי הבריאות, הינו איכותי וזמין. אולם, הוא מתאים בעיקר לטיפול במחלות שגרתיות, בדיקות, חיסונים וכדומה.

 

 

מהם חסרונותיה של מערכת הבריאות הציבורית?

 

חסרונותיה של מערכת הבריאות הציבורית נחשפים כאשר אזרחים נזקקים לשירותים מיוחדים או מורכבים יותר, דוגמת ניתוחים פרטיים, השתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל, תרופות יקרות או במצב סיעודי. רק לחלק מהשירותים הללו קיימים כיסויים בחוק ומדובר בכיסויים חלקיים בלבד. עבור שירותים אחרים יש צורך בקבלת אישורים מוועדות ממשלתיות, קופות החולים וכו'. כמו כן, יש להוכיח כי מדובר במצב של סכנת חיים וכי המטופל אינו יכול לעמוד בהוצאות הכספיות הכרוכות בטיפולים אלה. כל הבירוקרטיה הזו אורכת זמן רב כך שחולים רבים מגיעים למצבים קשים שאין מהם דרך חזרה, ללא טיפול רפואי.

 

האם הביטוחים המשלימים של קופות החולים נותנים מענה לחסרונות של מערכת הבריאות הציבורית?

הביטוחים המשלימים שמציעות קופות החולים השונות (כגון: "כללית מושלם" של שירותי בריאות כללית, "מגן כסף" ו"מגן זהב" של מכבי שירותי בריאות, "לאומית זהב" ו"לאומית כסף" של קופ"ח לאומית ו"מאוחדת עדיף" של קופ"ח מאוחדת), מעניקים סל שירותים שוטפים מעבר לכיסויים שניתנים לנו דרך סל הבריאות הציבורי למשל: כיסוי לאביזרים רפואיים שונים, כיסוי לטיפולים אלטרנטיביים, הנחות בטיפולי שיניים, כיסוי לבדיקות במהלך הריון ועוד. אולם במצבים קשים בהם יש צורך, למשל, בניתוחים פרטיים בחו"ל או השתלות עדיין קיימת תלות במערכת הבריאות הציבורית, יש צורך בעמידה בקריטריונים נוקשים ובקבלת אישורים מוועדות ממשלתיות שונות, קופות החולים וכדומה.

 

 

ביטול הביטוח המשלים של קופת החולים ורכישת ביטוח בריאות פרטי?

 

אין לבטל כל כך מהר. חשוב לקרוא את השורות הקטנות של הביטוח המשלים, להבין את פרטי פוליסת הביטוח הפרטית ולראות האם אפשר לוותר על הביטוח המשלים. חשוב לבדוק את הנושא בקפדנות רבה.

 

 

מהם יתרונות הביטוחים הפרטיים?

 

פוליסת ביטוח בריאות פרטית מאפשרת גישה לרופאים, בתי חולים פרטיים ומרכזי השתלות מובילים בארץ ובחו"ל. חשוב לדעת שחלק ניכר מהרופאים הטובים ביותר בארץ אינם עובדים במערכת הבריאות הציבורית, אלא רק באופן פרטי. חברות הביטוח קושרות הסכמים עם מיטב הרופאים והמרכזים הרפואיים, ומאפשרות ללקוחותיהן ליהנות מרפואה ברמה גבוהה ביותר. המבוטחים בוחרים את הרופא המנתח מרשימת הרופאים, את שיטת הטיפול ואת מקום הטיפול ולכך אין תחליף.

הפניקס מציעה מגוון תכניות ביטוח בריאות מתקדמות.

למידע כללי אודות התכניות לחץ כאן.

 

למידע נוסף מאתר משרד האוצר, לחץ כאן

 

ביטוח סיעודי

 

מדוע צריך ביטוח למקרה סיעודי?

 

התארכות תוחלת החיים והרצון לשמור על איכותם ועל כבוד האדם גם בעת זיקנה, יחד עם העובדה שהכיסוי הסיעודי הכלול במסגרת הביטוח הלאומי והביטוח המשלים של קופות החולים נותנים רק מענה חלקי, הביאו להתפתחות ביטוחים פרטיים הנותנים כיסוי במקרה סיעוד ועונים על צורך זה. לאחר תקופה ארוכה של לימוד הצרכים והפתרונות הקיימים בארץ ובעולם, פותחה פוליסת "עתיר כבוד" והיא כוללת כיסויים רחבים שנועדו לתת כיסוי מושלם ללקוח.

  

למידע נוסף אודות מוצרי הסיעוד של הפניקס, לחץ כאן

 

למידע נוסף מאתר משרד האוצר, לחץ כאן

 

חזרה לעמוד הבית

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד